5 nawyków, które szkodzą Twojej urodzie

HNCK7829

Każda z nas marzy o tym, żeby wyglądać pięknie i promiennie przez cały dzień. Zapominamy jednak o tym, że są w naszym życiu pewne nawyki, które przeszkadzają nam w drodze do doskonałości.

 

Brak czasu na sen

Jeśli chcesz, żeby Twoja skóra wyglądała na wypoczętą zasada jest prosta: Śpij przynajmniej 7 godzin. Niewystarczająca ilość snu dla Twojego organizmu skutkuje nie tylko workami pod oczami, ale także problemami z koncentracją i brakiem energii.

 

Przebywanie w zbyt ciepłym pomieszczeniu

Kiedy za oknem temperatury spadają poniżej zera, uwielbiamy przebywać w ciepłych pomieszczeniach. Ważne jest jednak to, żeby nie były one zbyt nagrzane, gdyż prowadzi do to tego, że nasza skóra staje się przesuszona, co skutkuje powstawaniem stanów zapalnych i zmarszczek. Dobrym rozwiązaniem jest więc kupno nawilżacza powietrza.

HNCK8248

Nieodpowiednie kosmetyki

Uwielbiamy kupować wszelkie kosmetyczne nowości i testować je na naszej skórze. Często zdarza się tak, że zachwycone obejrzaną reklamą biegniemy prosto do drogerii, potem zamiast przeczytać skład danego kosmetyku nakładamy go prosto na twarz. Na efekt podrażnionej skóry z reguły nie musimy długo czekać. Warto więc wybierać sprawdzone rozwiązania i jak najbardziej naturalne kosmetyki.

 

Słońce, słońce…

Kochamy słońce, ale nie kocha go nasza skóra, dlatego warto zabezpieczać ją filtrami, które ochronią ja przed promieniowaniem UV – nie tylko latem, ale przez cały rok. To jedna z najważniejszych recept na długą młodość.

 

Przecieranie oczu

Często zapominamy o tym, że skóra wokół oczu jest niezwykle cienka i delikatna. Nie pamiętamy o tym zwłaszcza wtedy, gdy wykonujemy codzienny demakijaż i mocno przecieramy skórę wacikiem. Kolejnym błędem jest niestosowanie kremu pod oczy, który zabezpiecza naszą skórę przed powstawaniem zmarszczek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *