Odkryj naturalne piękno

Czy Polki patrząc w lustro dostrzegają swoje naturalne piękno? Okazuje się, że niekoniecznie. Bardziej wolą mówić o tym, że mają piękną mamę, siostrę czy przyjaciółkę niż o sobie. Tylko nieliczne grono kobiet potrafi powiedzieć– tak, jestem piękna! Skąd wynika ten brak wiary w siebie?

Nawiązując do tematu – marka Tymbark Vitamini  postanowiła rozwikłać zagadkę na temat postrzegania kobiecego piękna. Jesteście ciekawe wyników? Niektóre, mogą naprawdę zaskoczyć.

Proste czy kręcone?

Zdecydowanie większość Polek chciałaby definitywnie zmienić swój wygląd  – proste włosy na kręcone (35%), kręcone na proste (37%). To normalne. W końcu kobieta zmienną jest. Co ciekawe na polskich ulicach najczęściej spotkamy kobiety o prostych włosach – bo aż 62%. Następne są kobiety o włosach falowanych – 27%. Najrzadszym widokiem są Polki z fryzurą typu afro – bo tylko 1%. Natomiast tylko 1/3 posiadaczek włosów prostych, falowanych i kręconych jest zadowolona z ich typu. Coś na ten temat wiem!  Jeszcze kilka lat temu zazdrościłam  innym dziewczynom idealnie prostych włosów –  sama posiadam falowane. Wtedy prostownica stała się moją największą przyjaciółką, ale w rezultacie włosy stały się suche i zniszczone. Dzisiaj podchodzę do swojego wyglądu z większym dystansem. Polubiłam moje włosy takimi jakie są. patrzę na to z lekkim przymrużeniem oka, bo w końcu polubiłam je takie jakie mam.

A co podoba się mężczyznom?

Okazuje się, że ponad połowa kobiet uważa, iż mężczyznom podobają się kobiety o falowanych, jasnych blond włosach. Ale czy z tego powodu chciałyby same zmienić swój kolor na blond? Badania pokazują, że niekoniecznie. 33% Polek odpowiedziała, że wybrałaby brązowy kolor. Natomiast kolor siwy okazał się najmniej lubiany. Bardzo lubię swój kolor włosów, chociaż nie raz rozmyślałam nad tym czy dobrze byłoby mi w brązie?

Doceń to, co naturalne

Z badań wynika, że część Polek posiada jasną cerę (43%) i to uważam akurat za nasz ogromny atut. Ale oczywiście nie byłybyśmy sobą gdybyśmy trochę nie ponarzekały na ten fakt. Kobiet, które chciałaby posiadać ciemniejszy odcień skóry jest 36%. Moim zdaniem opalenizna już dawno wyszła z mody i jestem dumna z takiego koloru cery jaki posiadam.

Czy potrafimy zaakceptować swoje naturalne piękno?

Tylko co 5 Polka potrafi potwierdzić, że jest zadowolona ze swojego wyglądu, pozostała część wolałaby coś jednak zmienić. Największym mankamentem kobiet okazuje się sylwetka. Liczba kobiet, która jej nie akceptuje jest przerażająca! Osobiście uważam, że Polki uchodzą za jedne z najpiękniejszych na całym świecie. Jak się okazuje kobiety, które piją soki jako 1 z 5 zalecanych dziennie porcji warzyw i owoców (79%) – najmniej narzekają na swój wygląd. Potwierdza to ¼ respondentek w porównaniu do 8% kobiet, które takich soków nie spożywa w ogóle. Niewiele kobiet zdaje sobie sprawę z tego, że soki mają wiele właściwości dobroczynnych dla zdrowia (77%), a także posiada dużą zawartość błonnika, beta – karotenu z marchwi oraz witaminy C i E. Co ciekawe picie marchwiowo-owocowych soków szczególnie poprawia wygląd skóry, włosów i paznokci. Ostatnio moim hitem okazał się Tymbark Vitamini. Jakpokazują badania picie soków marchwiowo – owocowych potrafią wpłynąć na nasze samopoczucie. I zgadzam się z tym, ponieważ sama staram się sięgać, po odpowiednią dawkę warzyw i owoców w postaci soku.

To oczywiste, że każda z kobiet chce utrzymać jak najdłużej zdrowy i młody wygląd. Jednak warto przy tym zachować zdrowy rozsądek i czasami odpuścić nie zmieniając diametralnie tego co dała nam natura. Warto pokochać siebie taką jaką się jest. Pozwolić  sobie na pierwsze zmarszczki czy też niedoskonałości. Życie stanie się dużo prostsze jeżeli zaakceptujesz siebie taką jaka jesteś!

Źródło: Wyniki Badania „Wielkie badanie urody Polek” przeprowadzonego na zlecenie marki Tymbark na próbie 1067 Polek w wieku 25+, 2017.

4 komentarze on Odkryj naturalne piękno

  • Polinefashion
   30 marca 2017 at 20:51 (5 lat ago)

   Również uwielbiam, ale nie zawsze mam pod ręką 🙁

   Odpowiedz
 1. Agnieszka
  29 marca 2017 at 19:17 (5 lat ago)

  Hm bardzo ciekawe te badania, chcialam napisac, ze ja siebie akceptuje, ale po dluzszym zastanowieniu sie stwierdzam, ze to nie do konca prawda, wlosy farbuje , a na twarz nakladam podklad, pytanie tylko czy dlatego, ze to mi sprawia przyjemnosc czy dlatego, ze nie do konca jestem zadowolona z tego co dala mi Bozia! Ale to juz pytanie na ktore musze sama sobie odpowiedziec… 😉

  Odpowiedz
  • Polinefashion
   30 marca 2017 at 20:51 (5 lat ago)

   :*

   Odpowiedz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *