Codzienne rytuały i pielęgnacja skóry niemowlaka

Odkąd pamiętam, uwielbiałam, wszelkie rytuały, które nadawały mojemu dniu odpowiedni rytm. Kawa wypijana podczas porannego przeglądu prasy, szykowanie ubrań na kolejny dzień, czy też długa kąpiel w wannie przy świecach. Odkąd na świecie pojawił się nasz Synek, moje rytuały zostały, że tak powiem wywrócone do góry nogami, ale co tu dużo mówić, teraz rządzi on – Mój Król Henryk, tak ostatnio właśnie tak zaczęłam go nazywać. Dla każdej mamy, jej dziecko jest niczym król, a ona może się jemu zwyczajnie dostosować, chyba nie sposób się z tym nie zgodzić. A skoro w moim domu nastąpiły nowe rządy to i moje rytuały odeszły do lamusa.

Kawę piję z reguły zimną, sterta gazet sięga już prawie sufitu, zakładam na siebie to, co aktualnie mam pod ręką a długie kąpiele zamieniłam na szybki prysznic. I wiecie co, mimo wszystko jestem szczęśliwa, bo dzisiaj liczą się Jego rytuały i to właśnie wokół nich opiera się nasz dzień. Kiedy Henryk się budzi, lubię brać go do łóżka i czytać mu bajki. I choć jeszcze patrzy na mnie z lekko zdziwioną miną, to wiem, że kiedyś powie do mnie – poczytaj mi Mamo, a ja wtedy będę najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi. Oprócz czytania i wspólnej zabawy priorytetem dla nas jest także codzienny spacer i wieczorna kąpiel. Henryk uwielbia wodę, choć jego znak zodiaku z wodą nie ma zbyt wiele wspólnego. Po kąpieli zawsze następuje pielęgnacja, to dla nas czas wyciszenia przed pójściem spać.

Nasza pielęgnacyjna wyprawka nie jest duża, kierowałam się w niej zasadą – im mniej, tym lepiej. Zasada ta szybko znalazła swoje potwierdzenie w naszym życiu, ponieważ Henryk ma dość wrażliwą skórę. Jednym z produktów, które jest Sudocrem, czyli znany wszystkim mały szary słoiczek, który sprawdza się u nas w awaryjnych pieluszkowych wypadkach. I choć Henryk ma dopiero 2,5 miesiąca, to już kilka razy uratował nam on życie. Podstawowym składnikiem Sudocremu w słoiczku jest tlenek cynku, który działa przeciwbakteryjnie i osuszająco na odparzoną skórę. Ten krem to takie nasze SOS, nasze pogotowie, które przyjeżdża szybko z pomocą, kiedy pod pieluszką robi się czerwono.

Używając go, kierujemy się 2 złotymi zasadami, o których dowiedzieliśmy się podczas szkoły rodzenia od położnej
1. Kremu na odparzenia nie używaj bez widocznej potrzeby

Sudocremu w słoiczku należy stosować tylko wtedy, jeśli skóra naszego dziecka wymaga tzw. dodatkowej uwagi, czyli pojawią się odparzenia.

2. Nigdy nie nakładaj grubej warstwy kremu

Wiele rodziców kieruje się zasadą, im więcej – tym lepiej, sądząc, że krem podziała lepiej. W tym wypadku to błąd. Nakładana warstwa kremu na odparzenia powinna być cieniutka, wręcz niewidoczna dla oczu.

Jeśli nie mamy więc większego problemu ze skórą pod pieluszką, sięgamy po Sudocrem care&protect w tubce, który przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji. Maść tworzy ochronną barierę na skórze dziecka, zabezpiecza przed zakażeniami, a także odżywia delikatną skórę. Ta wersja maści to nasza codzienna pielęgnacja skóry pod pieluszką.Ten wariant Sudocremu zawiera także bardzo cenne dla skóry składniki: lanoline, pantenol i witaminę E, dzięki którym skóra dziecka jest zawsze nawilżona i odżywiona.

Przy pielęgnacji dziecięcej skóry warto pamiętać, że rozwija się ona aż do ukończenia przez dziecko 3 roku życia i do tego momentu nie stanowi pełnej bariery ochronnej. Z racji tego, że skóra dziecka jest cieńsza od skóry osoby dorosłej i zawiera mniej włókien kolagenowych jest niezwykle narażona na otarcia, odparzenia czy też zmiany temperatury, dlatego potrzebuje ona naprawdę szczególnej ochrony i pielęgnacji.
Zarówno Sudocrem w słoiczku, jak i wersja care&protect do używania na co dzień, można stosować już od 1 dnia życia. Jestem bardzo ciekawa, jak Wy dbacie o skórę Waszych maluchów? Dajcie koniecznie znać w komentarzach.

*Wpis powstał we współpracy z marką Sudocrem

2 komentarze on Codzienne rytuały i pielęgnacja skóry niemowlaka

  1. Di bloguje
    9 grudnia 2019 at 20:50 (3 lata ago)

    Też używałam i nadal używam Sudocremu.

    Odpowiedz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *