Dlaczego warto wybrać meble z drewna?

Wybierając meble do domu stajemy przed nie lada wyzwaniem, gdyż producenci prześcigają się w materiałach z których mają być one wykonane. Od kilku lat niezmienną popularnością cieszą się płyty wiórowe i MDF. Na szczęście do łask ostatnio powraca też drewno, materiał znany, ale przede wszystkim niezwykle ładny i trwały. Dlaczego warto wybrać właśnie drewno?

Drewno to materiał niezwykle trwały, piękny i odporny na wszelkie uszkodzenia. Dodatkowo drewno, które jest pokryte naturalnymi lakierami to materiał odporny także na wszelaką wilgoć. I jeśli tylko czyścimy nasze drewniane meble odpowiednimi środkami to z łatwością przyjdzie nam dbanie o czystość naszego mieszkania. Oczywiście za drewnianymi meblami stoi też cena, są one droższe niż te wykonane chociażby z płyt wiórowych, jedno jest jedank pewne – nie będziemy musieli ich wymieniać co kilka sezonów. Drewniane meble są jak inwestycja na długie, długie lata. I pod żadnym pozorem nie jest to tani chwyt marketingowy. Ktoś kto raz pozna jakość drewnianych mebli już nigdy nie zdecyduje się na tani zamiennik w postaci płyty MDF lub płyt wiórowych.

Drewno jest materiałem niezwykle uniwersalnym, który pasuje praktycznie do każdego wnętrza. Idealnie odnajdzie się zarówno w wiejskim domku jak i nowoczesnym apartamencie. A co najważniejsze drewno ma  bardzo wiele gatunków, dlatego z łatwością każdy znajdzie coś dla siebie. Drewniane meble wykonują się z większości drzew iglastych, takich jak sosna, buk i dąb. Meble drewniane mogą być wykonane w stylu nowoczesnym jak i bardziej klasycznym. Tutaj wszystkie chwyty są dozwolone, ponieważ drewno jest materiałem niezwykle uniwersalnym. Ja ostatnio dość mocno upodobałam sobie drewniane krzesła.

Czy warto więc kupować meble wykonane z drewna? Odpowiedź może być tylko jedna. Warto a jedyny dylemat z jakim przyjdzie Wam się zmierzyć to rodzaj drewna, który idealnie odnajdzie się w Waszym mieszkaniu.

You may also like

7 komentarzy on Dlaczego warto wybrać meble z drewna?

 1. kejt
  5 kwietnia 2017 at 20:08 (6 lat ago)

  Uwielbiam drewniane meble!

  Odpowiedz
  • Polinefashion
   8 kwietnia 2017 at 16:43 (5 lat ago)

   <3

   Odpowiedz
  • Polinefashion
   8 kwietnia 2017 at 16:42 (5 lat ago)

   super 🙂

   Odpowiedz
 2. Paula Suchocka
  8 kwietnia 2017 at 22:28 (5 lat ago)

  Kocham drewno ♥ Marzy mi się taki wielki drewniany stół ♥ Przy ktorym pomieszczę wszystkich ludzi którch kocham !

  Odpowiedz
 3. Iwona
  15 grudnia 2017 at 12:41 (5 lat ago)

  Ja robiłam meble u stolarza 🙂 Wszystkie drewniane, ale najbardziej jestem dumna z łóżka własnego projektu 🙂 Jeszcze tylko muszę poszukać dobry sklep z materacami i mój wymarzony drewniany dom będzie prawie kompletny 🙂

  Odpowiedz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *