Jak bezpiecznie prostować włosy ?

Idealnie proste włosy to marzenie niejednej kobiety. Jednak czasami w drodze do wymarzonej fryzury zapominamy, że z włosami trzeba obchodzić się bardzo ostrożnie, szczególnie gdy w grę wchodzi prostownica. Oto mój mini poradnik o tym, jak bezpiecznie prostować włosy.

gwiazdy-i-ich-kultowe-fryzury_8810_11-horz

Używaj kosmetyków termoochronnych

Pamiętaj, żeby przed prostowaniem zabezpieczać swoje włosy produktami termoochronnymi. Tworzą one coś w rodzaju otoczki, która chroni strukturę włosa przed działaniem wysokiej temperatury. Dzięki temu nie dochodzi do uszkodzenia keratyny. Kosmetyki ochronne nakładaj chwilę przed użyciem prostownicy.

Nie przesadzaj z temperaturą

Włosy nie przepadają za wysoką temperaturą, dlatego rozgrzewaj swoją prostownicę bardzo ostrożnie. Nigdy nie nagrzewaj prostownicy od razu do 200 stopni, temperaturę zwiększaj stopniowo. Inaczej Twoje włosy przeżyją coś w rodzaju szoku termicznego. Słabe i cienkie włosy prostuj względnie małą temperaturą np. 100 stopni.

Nie prostuj wilgotnych włosów

Używanie prostownicy na wilgotne włosy to istne szaleństwo. Włosy najlepiej jest prostować dopiero kilka godzin po ich wysuszeniu. Wyjątkiem są prostownice, które można używać zarówno na suche, jak i mokre włosy.

Nie śpiesz się

Przesuwaj prostownicą po paśmie nie częściej niż 2 razy. Pamiętaj, że lepiej robić to wolno i dokładnie, niż szybko i wielokrotnie. Nie szarp i obchodź się ze swoimi włosami delikatnie. Cierpliwość naprawdę popłaca!

Nawilżaj

Częste prostowanie włosów prowadzi do ich przesuszenia. Warto, więc dołączyć do ich pielęgnacji nawilżające maski i odżywki. Pamiętaj, że zdrowe włosy są bardziej podatne na wszelkie stylizacje.

 

Uwaga, każda prostownica, nawet ta najdroższa jest dla włosów niebezpieczna, kiedy stosuje się ją w nadmiarze. Najlepiej, więc wykonywać zabieg prostowania okazjonalnie. Nie ma sensu zbyt często męczyć naszych włosów nawet jak są mocne i zdrowe.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *