Jak chronić skórę twarzy zimą ?

HNCK3470-1300x866

Mroźna zima bez wątpienia nie sprzyja naszej urodzie. Szczególnie narażona jest skóra twarzy, która codziennie musi walczyć z wiatrem i ciągłą zmianą temperatury. Z reguły walka ta kończy się jej podrażnieniem. Co zrobić, żeby ochronić naszą skórę twarzy przed zimą ?

 

Oczyszczaj

Nasza twarz na mrozie narażona jest na wysuszenie, dlatego nigdy nie myj jej zwykłym mydłem, bądź żelem do ciała. Sięgaj po bardzo łagodne środki myjące dostępne w aptece. Pamiętaj, że nie należy myć skóry twarzy bezpośrednio przed wyjściem z domu, trzeba to zrobić przynajmniej 20 minut wcześniej.

 

Nawilżaj

Na mrozie nasza skóra bardzo szybko traci wilgoć, dlatego przed wyjściem z domu zawsze posmaruj twarz kremem natłuszczającym. Unikaj tych na bazie wody (woda na mrozie zamarza). Warto wybrać produkty apteczne lub te o sprawdzonej marce. Nie zapominaj także o filtrach. Zimowe słońce nie jest mniej niebezpieczne niż to letnie.

 

Nie rezygnuj z makijażu

Nałożenie na twarz podkładu działa niczym ochronna pierzynka. Spadek temperatur bardzo wysusza naszą skórę, dlatego warto wybrać podkład nawilżający o dość gęstej konsystencji. Ja szczególnie polecam te z neutralizatorem zaczerwienień.

 

Zadbaj o usta

Nasze usta są niezwykle wrażliwe na niskie temperatury i wiatr. Szybko stają się suche i popękane. Aby tego uniknąć zawsze noś przy sobie ochronną pomadkę i dbaj o to, żeby zawsze były nawilżone.

 

Nie zakrywaj

Nie zasłaniaj ust i nosa szalikiem. Powietrze, które wydychamy zamienia się w parę, która przy mrozie staje się lodem. A to z kolei może prowadzić do odmrożeń.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *