Jak nie oszaleć przed Świętami ?

HNCK3303-1300x866

Jeśli Święta kojarzą Ci się z ciągłą kłótnią o sprzątanie, gorączkowym poszukiwaniem prezentów i stresem to pora to zmienić. Zasada jest prosta – “Nie odkładaj wszystkiego na ostatnią chwilę”. Pora przystąpić do działania według ściśle określonego świątecznego planu. Nie pozwól, żeby ten wspaniały i radosny czas zniszczyło Twoje rozdrażnienie przy wykonywaniu przedświątecznych obowiązków.

 

1. Porządki 

Nigdy nie zaczynaj generalnego sprzątania na dzień przed Świętami. Generalne porządki rozpocznij już tydzień, a nawet 2 tygodnie wcześniej. Pozwoli Ci to uniknąć nie tylko frustracji, ale także zmęczenia w dniu Wigilii. Wiadomo, że nie jesteś w stanie posprzątać całego domu wcześniej, dlatego dobrym rozwiązaniem jest podział sprzątania pomiędzy wszystkich domowników.

 

2. Świąteczne dekoracje

Warto zaopatrzyć się w choinkowe ozdoby już na początku grudnia. A jeszcze lepszym pomysłem jest ich własnoręczne wykonanie. Ja z sentymentem wspominam przygotowanie ozdób z moją mamą i bratem.

 

3. Choinka

Choinka to wyjątkowy element Świąt. Zapach tego zielonego drzewka tworzy niezwykły bożonarodzeniowy klimat. Nigdy nie czekaj z jej zakupem na ostatnią chwilę, chyba, że chcesz, aby zamiast choinki w Twoim domu stanął “drapak dla kota”. Im wcześniej wybierzesz się po drzewko tym lepiej. W dniu Wigilii może okazać się, że wszystkie choinki zostały już przebrane, nie są pierwszej urody, albo po prostu ich czubek jest uszkodzony.

 

4. Prezenty

Kupowanie prezentów na ostatnią chwilę. Brzmi znajomo ? Pamiętaj, że kupowanie prezentów w świątecznym szale to nie tylko wielka kolejka, ale też mniejszy wybór i wyższe ceny, dlatego po upominki wybierz się przynajmniej miesiąc przed świętami. Dobrym pomysłem jest też zamówienie prezentów przez internet.

 

5. Wigilijne menu

Listę wigilijnych potraw warto jest przygotować z wyprzedzeniem, ponieważ 12 dań to nie lada wyzwanie nawet dla perfekcyjnej pani domu. Dobrym pomysłem jest zapisanie wszystkich składników potrzebnych do przygotowania potraw na 2 kartkach. Na jednej zapisujesz rzeczy, które możesz kupić z wyprzedzeniem, a na drugiej te, które musisz kupić dosłownie na moment przed Świętami.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *