Moda na peruki. Tak czy nie ?

Historia peruk sięga aż Starożytnego Egiptu. Noszono je wtedy na ogolone głowy, powód był czysto estetyczny. Popularnością cieszyły się też w wieku XVI i XVII. Jednak w ich historii dominujący jest wiek XVIII, a wszystko za sprawą Ludwika XIV. To wtedy peruka świadczyła o zamożności jej właściciela. A jak jest dzisiaj ?

Dziś  peruki nosimy najczęściej z powodów medycznych, bądź estetycznych. Wiąże się to z przejściową utratą włosów lub trwałym łysieniem. Peruki bywają też elementem ubioru na kostiumowym balu/imprezie.

Być może nie wiesz, ale wiele gwiazd i celebrytów uwielbia nosić peruki, albo doczepiać włosy na klip. Do noszenia peruk przyznaje się między innymi Beyonce, Nicki Minaj, Jennifer Lopez i Adele. Ta pierwsza zainwestowała w nie ponad 1 milion dolarów.

9643727_29686127_2

Peruki stają się coraz bardziej popularne, ale czy mają szansę stać się modowymi “akcesoriami” dla normalnych ludzi ? Myślę, że tak. Ile z nas zastanawia się, czy dobrze byłoby jej w krótszych/dłuższych włosach, albo czy dobrze byłoby jej w innym kolorze włosów.

Dzięki peruce na kilka dni możemy stać się “inną osobą” i stwierdzić czy dana fryzura/kolor nam odpowiada. To tak, jak z szukaniem idealnej sukni ślubnej, trzeba przymierzyć ich bardzo dużo, żeby znaleźć tą wymarzoną i powiedzieć, tak to jest “ta jedyna”.

 

1 Comment on Moda na peruki. Tak czy nie ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *