Najdroższa pizza na świecie

Jest jedna potrawa, którą mogłabym jeść codziennie. To pizza. Nie ma znaczenia czy jest to pizza zamówiona w restauracji, domowa czy też mrożona. Kocham pizzę i nie wyobrażam sobie bez niej życia. Jest wyjątkowa. Nigdy nie kłóci się z Tobą o to, co będziesz oglądał w tv, kocha Cię bez makijażu i w dresach a co najważniejsze nigdy Cię nie zdradzi. Pizza została stworzona do kochania a wieczór z nią zawsze kończy się przeogromnym szczęściem.

Ten niezwykły placek z sosem pomidorowym, serem i z dodatkiem ulubionych składników od lat cieszy się na świecie ogromną popularnością. Ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się gdzie możecie zjeść najdłuższą i najdroższą pizzę na świecie ? Jeśli nie, to koniecznie przeczytajcie ten artykuł.

large (2)

Najdłuższa pizza na świecie

Najdłuższa pizza na świecie została upieczona przez Włochów na wystawie Expo w Mediolanie, mierzyła 1595 metrów i 45 centymetrów. Do jej przyrządzenia potrzebne były blisko 2 tony mąki, 1,5 tony pomidorów oraz 150 litrów oliwy. Przy całym procesie czuwało aż 80 piekarzy oraz 200 ochotników. Prace nad przygotowaniem pizzy trwały całą noc. Bicie rekordu na najdłuższą pizzę związane było ze 126 rocznicą najbardziej klasycznej pizzy na świecie czyli Margherity, która powstała w Neapolu.

Najwięcej pudełek

Dla Scotta Wienera pizza jest całym światem, dosłownie i w przenośni. Mężczyzna ten zajmuje się bowiem oprowadzaniem turystów po słynnych pizzeriach w Nowym Jorku. Jego praca przyczyniła się też do niezwykłego hobby. Scott kolekcjonuje bowiem pudełka po pizzy. Obecnie ma ich ok 600 a kolekcja nadal rośnie. Jak widać nie samym jedzeniem pizzy człowiek żyje.

large (1)

Na ostro

Najostrzejszą pizzę świata znajdziecie w menu pizzerii Paul’s Pizza, ktora znajduje się w Saltdean na południu Wielkiej Brytani. Pizza ta składa się z sera mozzarella, sosu ziołowego, pomidorów oraz jednej z najbardziej pikantnych papryk na świecie – Naga Jolokia, która nie bez powodu nazywana jest wężową chili.

Najdroższa na świecie

Najdroższą pizzę świata można zjeść w Pizzeria Margo. Oprócz tradycyjnych składników na pizzy znajdują się między innymi płatki 24 karatowego złota, białe trufle oraz mozzarella di bufala. Pizza kosztuje 8 500 polskich złotych. Jeśli zdecydujecie się zjeść ten niezwykły smakołyk pamiętajcie, że pizze trzeba zamawiać z tygodniowym wyprzedzeniem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *