Noworoczne postanowienia + konkurs

New Year's Resolutions

Założę się, że większość z Was przynajmniej raz w życiu miało jakieś postanowienie noworoczne. Prawdopodobnie było to rzucenie palenia, przejście na dietę, albo nauczenie wymarzonego języka. Niestety statystyki są niebłagane i jednoznacznie mówią o tym, że tylko nielicznym udaję się wytrwać. Za główny powód podaje się brak motywacji i nierealne cele. Ja jednak postaram się Was dzisiaj przekonać, że warto jest mieć postanowienia, sama przygotowałam swoją małą listę, którą możecie zobaczyć tutaj.

 

Bez wymówek!

Nowy Rok traktujemy jak czystą kartkę papieru. Wydaje nam się, że pierwszy stycznia na zawsze odmieni nasze życie. Niestety po upływie czasu z naszych postanowień zostają tylko słowa. Czemu tak się dzieje ? Zazwyczaj zakładamy sobie zbyt górnolotne cele np. “schudnę 10 kg w miesiąc” w “3 miesiące nauczę się chińskiego”. A przecież moc noworocznych postanowień to nie błyskawiczny efekt tylko ciężka praca. Dlatego wybierajmy postanowienia, których jesteśmy w stanie dotrzymać i których dotrzymanie będzie spełnieniem naszych marzeń.

 

 

Spełniaj marzenia

Postanowienia noworoczne nie muszą kojarzyć się negatywnie, ja rozpatruje je także w kategorii spełniania marzeń, szczególnie tych modowych. W roku 2014 założyłam sobie, że będę kupowała z głową. Moją szafę przepełniały ubrania w których nie chodziłam, dlatego w końcu postanowiłam się z nimi rozprawić. Przeczytać o tym mogliście tutaj. Postanowiłam też stawiać na jakość a nie na ilość. Jeśli Twoim największym marzeniem jest założenie szpilek z czerwoną podeszwą to kup je! Uważam, że warto jest zbierać na coś extra, dlatego w 2014 roku postanowiłam zrealizować swoje dwa małe modowe marzenia. Była to torebka i zegarek od Michaela Korsa.

louboutinchanel

 

Odkrywaj świat

Wśród moich noworocznych postanowień nigdy nie może zabraknąć tych podróżniczych. W roku 2014 moim marzeniem była Teneryfa. W 2015 celem jest Grecja. Kolejna wspaniała podróż to moje obowiązkowe postanowienie, uważam, że nic lepiej nie ładuje baterii na cały rok. Co więcej zawsze, ale to zawsze przywożę z wakacji mnóstwo inspirujących mnie zdjęć. Wspomnienia szybko ulatują, zdjęcia pozwalają je zatrzymać. Wakacje zawsze zmieniają nas na lepsze. Zachęcam Was do zapoznania się  z 10 pomysłami na podróże, które odmienią Wasze życie.

DSC4676

 

Czytaj i poznawaj

Uwielbiam czytać książki, czytam prawie wszystko i  w ogromnych ilościach. Czytanie to czas tylko dla nas, dlatego uważam, że rozwijanie tego zainteresowanie jest idealnym postanowieniem noworocznym. Bardzo spodobała mi się zasada jednej książki, przeczytałam o niej na blogu ksiazkizesmakiem.com. Obok czytania moją pasją jest też oglądanie filmów. W ubiegłym roku założyłam sobie, że przynajmniej 2-3 razy w miesiącu będę chodziła do kina. I muszę przyznać, że od tamtej pory spełniam to postanowienie z uśmiechem na ustach.

3154a930ee191793_shutterstock_212320537.xxxlarge_2x

 

Mam nadzieję, że przekonałam Was, że warto jest się trzymać noworocznych postanowień. Jestem też bardzo ciekawa waszych doświadczeń w tym temacie i mam nadzieję, że postanowienia na 2015 nie wylądują na dnie szuflady. A jeśli rok 2014 zakończył się dla Was sukcesem to koniecznie musicie ogłosić to całemu światu, dlatego zapraszam Was do udziału w konkursie Zalando. Do wygrania są fantastyczne nagrody. Po więcej szczegółów odsyłam tutaj. Na stronie znajdziecie także mnóstwo przeróżnych inspiracji na rewelacyjne noworoczne postanowienia.

 

źródła zdjęć:
http://www.maisbonitos.com
http://www.travelwithkat.com
http://www.popsugar.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *