Proste sposoby na ocieplenie wnętrza jesienią

Jesień bywa na początku piękna i kolorowa, jednak po pewnym czasie cudowny krajobraz znika. Jego miejsce zajmuje wtedy ponura aura, wiatr i wszechobecna szarość za oknem. Mamy wtedy ochotę zakryć się po czubek nosa ciepłym kocem oraz pić herbatę z imbirem w towarzystwie dobrej książki i mruczącego przyjaciela. A czego potrzebuje wtedy nasze wnętrze ? Oto moje sposoby, żeby ocieplić mieszkanie jesienią.

2ed1375fc32ec568ea5542280b6cbedd

 

Ciepłe i miękkie tkaniny

Ocieplą nasze mieszkanie nie tylko wizualnie, ale ochronią też przed zimnem. Jesień to okres kiedy powinniśmy zmienić swoje zasłony z tych lekkich na te grube, sięgające aż do podłogi. Jesienne tekstylia potrafią zdziałać w naszym mieszkaniu cuda.

 

Jesienne dodatki

Świeczki o zapachu cynamonu, kadzidełka oraz romantyczne latarenki pozwolą nam zatrzymać ciepłą aurę w mieszkaniu. To zdecydowanie najlepsze odstraszacze ponurego wieczoru. A kiedy w naszej dłoni pojawi się jeszcze gorąca czekolada i ciepła szarlotka, jesienna plucha nigdy nie będzie już straszna.

 

f0c07a6595c65eab83e2c0e50b56dd96

Kolory na jesień

Otulmy nasze mieszkanie kolorami jesieni. W tym okresie sięgajmy po brązy, żółcie czy tez bordo. Wnętrze w tych kolorach stanie się niezwykle harmonijne i przytulne. Obserwujmy jesień i przenośmy te obserwacje do własnych mieszkań, bo natura zawsze pełna jest najlepszych inspiracji.

 

Ciepła podłoga

Terakota i kamienne płytki latem dawały naszym stopom uczucie cudownego chłodu. Jesienią owa przyjemność zamienia się w istny horror. Kto stanął bosą stopa na zimną posadzkę wprost z ciepłego łóżka wie o czym mówię… Dlatego w okresie jesiennym warto jest otulić także swoje podłogi. Z pomocą przychodzą ciepłe i miękkie dywany.

 

6 komentarzy on Proste sposoby na ocieplenie wnętrza jesienią

 1. polly
  9 listopada 2015 at 15:52 (7 lat ago)

  świetny post!

  Odpowiedz
 2. Rue de Paris Blog
  9 listopada 2015 at 17:19 (7 lat ago)

  Rzeczywiscie, próbując znalezc jakis pozytyw w jesieni doszukuje sie jej w miłych, ciepłych wnętrzach. Musze wtedy dodać wiecej świeczek, znalezc jakies nowe poduchy, kubki, i jakos poprawic sobie nastrój 😉

  Odpowiedz
 3. A&J
  17 listopada 2015 at 20:45 (7 lat ago)

  i ciepła herbata w ręce 😉

  Odpowiedz
 4. Aleksandra
  20 listopada 2015 at 12:58 (7 lat ago)

  Jestem w trakcie remontu pokoi w domu, więc zdecydowanie uwzględnię Twoje pomysły w tym remanencie 😉

  Odpowiedz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *