Skrzydłokwiat w domu

Od jakiegoś polubiłam kwiaty we wnętrzu, szczególnie te mocno zielone, z dużymi liśćmi – idealnie sprawdzają się w minimalistycznych, skandynawskich wnętrzach. Dzisiejszy post chciałabym poświecić jednej z nich, a mowa o skrzydłokwiecie. To jedna z niewielu roślin domowych o tak pięknych zielonych liściach i cudownych białych kwiatach.

Nie jestem mistrzynią ogrodnictwa, dlatego ogromnie ucieszył mnie fakt, że roślina ta odporna jest na wszelkiego typu szkodniki i choroby – nie sprawia więc zbytniego kłopotu osobom, które posiadają podstawową wiedzę na temat pielęgnacji roślin. Skrzydłokwiat jest nie tylko łatwy w pielęgnacji i bardzo ładny, ale także posiada wiele innych zalet. Jakich?

To wspaniały filtr powietrza, który pochłania szkodliwe toksyny, dlatego warto mieć go w sypialni, ale także w pobliżu komputera, czy też telewizora. Oczyszcza więc powietrze z formaldehydu, ksylolu, toluolu, amoniaku, trójchloroetylenu i benzolu, a na dodatek wydziela tlen. To również doskonała roślina do biura. Skrzydłokwiat jest szczególnie polecany dla osób cierpiących na alergie, ponieważ pochłania zarodnik pleśni.

Teraz pora na małą ściągę odnośnie pielęgnacji. Zimą kwiat powinien zostać umieszczony w najjaśniejszym miejscu naszego domu, latem w półcieniu, delikatnie osłonięty od bezpośredniego słońca. Temperatura powietrza powinna wynosić co najmniej 15ºC. Skrzydłokwiat jest kwiatem, który przez cały rok potrzebuje sporą dawkę wilgoci – uwielbiam spryskiwanie.  Latem należy go podlewać od 2 do 3 razy w miesiącu.

źródło zdjęć:
http://www.houzz.com

 

1 Comment on Skrzydłokwiat w domu

  1. Sara
    11 czerwca 2018 at 11:14 (4 lata ago)

    Jakie przepiękne inspiracje! O tej roślinie już słyszałam, sama nie jestem też zbyt pochłonięta florą i nie trzymam kwiatów w pokoju, chyba, że w wazonie. Za to moja mama uwielbia 🙂 Toteż nas salon jest pięknie ozdobiony.

    Odpowiedz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *